Brigády

Contents

Brigády

Chystáte se najít si nějakou brigádu či brigády? Je potřeba si předem zjistit, jak je to s daněmi, jak na smlouvu a kde hledat vhodnou brigádu.

Brigády jsou snadno dostupné

Při hledání brigády nečekejte, že za vámi přijde sama. Je potřeba se aktivně podílet na jejím hledání. Pokud nepatříte mezi vybíravé, pak máte jistotu, že brigádu najdete snadno a rychle. Rozhodně se nebojte posílat také životopisy nebo oslovit personální agentury.

Brigády najdete ve skladech, v supermarketech, v logistických centrech, ve fastfoodech nebo na stavbách. Mezi typické brigády pro studenty se řadí roznos letáků, hlídání dětí, ostraha objektů, práce v obchodě a další.  Netušíte, kde se na vhodné brigády zeptat? V první řadě využívejte zdroje svých blízkých, zeptejte se mezi známými.

Brigády

Vydělávat si peníze pomocí brigády mohou osoby starší 15 let, pokud už vyšli základní školu. Nesplníte-li obě tyto podmínky, zaměstnavatel s vámi nesmí podepsat pracovní smlouvu. Mladiství nesmí pracovat na nočních směnách a dělat přesčasy. Rovněž do 18 let nesmí brigádníci podepsat dohodu o hmotné odpovědnosti. V tom případě nemůžete čekat brigádu za pokladnou, apod.

Brigády na celý rok

Pro práci jako je prodej zmrzliny, vybalování zboží, nabízení ochutnávek jako hosteska či v restauraci, je potřeba mít zdravotní průkaz. Vystaví vám ho praktický lékař, buď na dobu určitou nebo neomezeně. V případě, že jste sehnali vytouženou brigádu, trvejte na písemné smlouvě. Sepsat můžete dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti.

Brigády v Praze

Smlouvu nemusíte mít sepsanou, pokud jde pouze o nahodilý příjem, kdy například sousedovi posekáte zahradu, vyčistíte bazén nebo pohlídáte jeden večer děti. Podepsáním Prohlášení poplatníka daně získáte slevu na daních. Na začátku roku je možné podat daňové přiznání, máte nejspíš nárok na vrácení dalších peněz.

Mohlo by vás zajímat -  Kávové kapsle

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskovky

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

Related Post

Hledám práci Hledám práci, to znamená kolotoč odpovědí na inzerát, životopisů, motivačních dopisů a pohovorů. Není to rozhodně nic příjemného. Jak to co nejlépe zv...
Personalistka.cz Hledáte zaměstnání? Pak jste už určitě zabrouzdali i na internetové stránky Personalistka.cz. V této situaci se můžete octnout z mnoha důvodů. Možná j...
Práce Práce Trh práce nabízí nejrůznější nabídky z mnoha oblastí, a ve všech má přehled Personalistka.cz, česká online personální agentura, která nabízí pře...
Úřad práce Úřad práce Úřad práce a studenti. Po ukončení studií nebo při ztrátě zaměstnání je vhodné se zaregistrovat na úřad práce. Na úřadu práce je vhodné se ...